Aksaray Üniversitesi
İletişim Fakültesi
Aksaray Egemen Gazetesi İle Ortak Eğitim Protokolü İmzalandı

Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi ile Aksaray Egemen gazetesi arasında Ortak Eğitim Programı kapsamında iş birliği protokolü imzalandı. İletişim Fakültesi dördüncü sınıf öğrencilerinin 1 yıl boyunca mesleki deneyim kazanmalarını sağlayacak protokol uyarınca 2020-2021 akademik yılında gerekli şartları sağlayan üç öğrencinin Aksaray Egemen gazetesinde istihdam edileceği bildirildi.

“Teori ve Pratik Eğitimin Bir Arada Olması Öğrenciler İçin Büyük Bir Kazanç”

Ortak Eğitim Programı’nın öğrenciler açısından büyük bir fırsat olduğunu dile getiren İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezahat Altuntaş Duman, program ile son sınıf öğrencilerinin henüz mezun olmadan, doğrudan meslekleri ile ilgili kurumlarda çalışabileceklerini ifade etti. Prof. Dr. Altuntaş Duman, “Öğrencilerimizin alanlarına dair mesleki tecrübeyi bu şekilde deneyimlemesini oldukça kıymetli buluyoruz. Bu açıdan Aksaray Egemen gazetesine çok teşekkür ederiz. Programın verimli bir şekilde sonuçlanmasını temenni ediyorum. Umuyorum uygulamaya geçtiğimizde, daha güzel sonuçlarla karşılaşırız” dedi.

“İletişim Fakültesi Mezunlarının İstihdamına Katkı Sunacağız”

Yerel gazetelerin temel problemlerinden birinin iletişim fakültelerinde eğitim almış eleman eksikliği olduğunu söyleyen Dekan Prof. Dr. Altuntaş Duman, Ortak Eğitim Programı ile İletişim Fakültesi mezunlarının istihdamına katkı sunacaklarını belirtti. Duman, “İletişim Fakültesi dördüncü sınıf öğrencilerimiz istedikleri takdirde, 1 yıl sigortası da ödenmek şartıyla bu tecrübeyi elde edecekler” şeklinde konuştu. Prof. Dr. Duman, Ortak Eğitim Programı’na ilişkin protokol sayısının arttırılacağını sözlerine ekledi.