Aksaray Üniversitesi
İletişim Fakültesi
Prof. Dr. Nezahat Altuntaş Duman: Yarına ‘nefes’ olmak için buradayız

Türkiye genelinde düzenlenen “11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan, Yarın Nefes” kampanyasına Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi de destek verdi.

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde gerçekleştirilen etkinliğe, Aksaray Üniversitesi İletişim Fakültesi akademik ve idari kadrosunun yanı sıra öğrenciler de katılım sağladı.

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen fidan dikme etkinliği kapsamında Aksaray için belirlenen 22 nokta arasında Aksaray Üniversitesi Kampüsü de yer aldı. Kampüste gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine akademik ve idari personelin yanı sıra öğrenciler de yoğun ilgi gösterdi.  Geniş katılımla gerçekleştirilen etkinlikte binlerce fidan toprakla buluşturuldu.

İletişim Fakültesinin de katılım gösterdiği etkinlikte İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nezahat Altuntaş Duman, kampanyanın önemine dikkat çekerek, “Yarına ‘nefes’ olmak için buradayız. Esasında burada yapılmakta olan, çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceğine yönelik anlamlı bir yatırım. Bu nedenle ülke genelinde düzenlenen böylesine güzel bir kampanyaya destek veriyor olmak bizim için çok kıymetli” dedi. Milli Ağaçlandırma Günü münasebetiyle düzenlenen "11 Milyon Ağaç; Bugün Fidan Yarın Nefes" kampanyasında ülke geneli için hedeflenen fidan sayısı 11 milyon iken Aksaray için ise 2500 fidan dikilmesi planlanıyor.